Nasze Wilczaki

Nasze Wilczaki

W Jantarowej mieszka pięć Wilczaków Czechosłowackich.

Rodzeństwo IROK i IVANKA – urodzone w roku 2018, FIFCIA – młoda seniorka, oraz babcia seniorka – GINKA. W roku 2023 dołączyła do ekipy WADERA (RITA Markarowi). 

IVORY Jantarowa Wataha (Ivanka)

IVORY, ur 08.10.2018, to suczka która jest spełnieniem marzeń o Wilczaku idealnym.

Wysoka, długonoga, z piękną głową i bardzo jasnymi oczami – robi wrażenie nie tylko na gościach hodowli, jej urodę wielokrotnie docenili sędziowie kynologiczni.

Ivanka jest Championką Polski, Zwycięzcą Klubu 2020, Zwycięzcą Polski 2021, Grand Championką Polski.

Jej temperament przypomina kontrolowany wybuch wulkanu, jest impulsywna i szalona, ale w dopuszczalnych granicach. Ivanka jest odważna, przebojowa, ciekawa świata, gotowa na każde wyzwanie. Bardzo bardzo skoczna, oj niestety bardzo 😉

Do przewodnika jest posłuszna, wyszkolona w podstawowym zakresie.

IVORY jest naszą suczką hodowlaną, z niecierpliwością czekamy na potomstwo tej wybitnej suczki.

IROK Jantarowa Wataha 

IROK, brat Ivanki, także ur 08.10.2018.

Dla tego Wilczaka zaplanowany został cały miot „I”. Już kilka lat wcześniej ojciec miotu (Gorthan KRAKEN KRAGDOB) zauroczył mnie swoją niespotykanie wilczą urodą i doskonałym charakterem. IROK jest prawie klonem ojca.

Jego ciemne umaszczenie, doskonałe proporcje, malutkie uszy, krótki ogon, w połączeniu z jasnymi oczami dają efekt niezwykle wilczej urody. Dokładnie w takim typie jaki kocham najbardziej u Wilczaków. IROK jest psem średniego wzrostu, lekkim i zwinnym, z piękną gęstą szatą.

W przeciwieństwie do siostry, jego temperament to nie wulkan, ale leniwie szemrzący strumyk, który tylko na czas ulewy (czyli cieczek) przemienia się w ryczący potok 😉

Z charakteru IROK jest psem spokojnym, niekonfliktowym, bez dominacji do ludzi. Przeszedł psie przedszkole i podstawowe posłuszeństwo z doskonałym rezultatem.

Za młodu sporo jeździł po wystawach psów i otrzymał tytuły: Młodzieżowy Champion Polski oraz Młodzieżowy Zwycięzca Polski. W wieku dorosłym otrzymał tytuł Championa Polski.

IROK jest ojcem kilku miotów Wilczaków, w hodowlach w Polsce i w Czechach. 

FIFTY Jantarowa Wataha (Fifcia)

FIFTY, ur 28.08.2015, to suczka która miały trudny start w życiu, przeżyła masę przygód i po wielu perypetiach wróciła do rodzinnego gniazda.

Jej osobliwą historię możecie poznać tu: Fundacja SOS Wilczaki: Niesamowita historia FIFTY

Po powrocie do hodowli, przez kilka lat pracowałam nad przywróceniem Fifci wiary w człowieka, nad ponownym zbudowaniem zaufania. Udało się to doskonale! Ale trochę trwało, dlatego pierwszy miot Fifci był dopiero gdy miała 5 lat. Obecnie suczka kocha cały świat, jest delikatna i wrażliwa, wesoła i ufna. Z łatwością radzi sobie w stadzie, także w grupie innych suczek. Jest posłuszna i uległa, zrównoważona i niekonfliktowa.

Na wystawach bywała od czasu do czasu, nie czuła się tam komfortowo, ale zawsze podobała się sędziom. FIFTY jest Championką Polski.

Fifcia jest miłą i spokojną suczką, jest wspaniałą przyjaciółką i dziękuję losowi, że do nas wróciła.

FIFTY jest mamą dwóch miotów w Jantarowej („J” i „L”).

Obecnie suczka jest na hodowlanej emeryturze 🙂 

GINKA II od Uhoste 

GINKA, ur 26.10.2011, przywieziona do Polski jako import z Czech, jest córką Zwyciężczyni Świata. Wniosła wilczą urodę i żelazne zdrowie w geny naszych Jantarowych miotów.

Ginka jest ze mną bardzo związana, stara się nie odstępować mnie na krok, obecnie, jako babcia, zażywa w domu odpoczynku i wygód. Jest strasznym łakomczuchem, więc łatwo zdobyć jej uwagę i sympatię 🙂 

GINKA jest Championką Polski, ma zdany Egzamin Wytrzymałościowy z biegu przy rowerze SVP1. Jest mamą miotów w Jantarowej („D”, „E”, „H”, „I”). 

RITA Markarowi (Wadera)

Urodzona 22.01.2019. W roku 2020 na przeglądzie hodowlanym uzyskała uprawnienia hodowlane ZKwP. 

Waderę poznałam już jako młodziutką suczkę, kiedy wraz z hodowcą przyjechała na krycie do mojego samca. Kilka razy mieszkała u nas po kilka-kilkanaście dni i dała się poznać jako delikatna i przemiła suczka, bardzo posłuszna, nie dominująca. Uwielbia pieszczoty i zawsze chce być blisko. W swojej hodowli była matką dwóch miotów, po Jantarowych samcach, tym bardziej jest mi bliska. 

W roku 2023 zamieszkała z nami na stałe. 

Wyniki badań: HD A, DW N/N, DM N/dm.