Nasze Saarloosy

W Jantarowej mieszkają cztery Saarlooski. Przyszłością hodowli są dwie młode suczki, które urodziły się u nas w roku 2021.

 

FANKA Jantarowa Wataha

Szara posągowa piękność, córka BIETKI, urodzona w Jantarowej 15.06.2021. FANKA jest uległa i niekonfliktowa. Miła, przywiązana całym sercem i oddana, jak tylko Saarloosek to potrafi.

Fanka mieszka na Podlasiu, planujemy by kiedyś została mamą w naszej hodowli. 

GEISHA Jantarowa Wataha

Młoda rudość, to córka Emiko. Urodziła się 25.11.2021 w Jantarowej.
Geisha ma umaszczenie brązowe, które obok umaszczenia wilczastego, występuje u Saarloosków. Jest bardzo kontaktowa, cały czas chce być blisko, ciekawska, chętnie się uczy, do obcych jest zdystansowana.

W roku 2023 Geisha uzyskała uprawnienia suczki hodowlanej. Jej dotychczasowe wyniki badań: HD A, ED 0-0 (czyli brak dysplazji stawów), oczy zdrowe (02.2023), PCYT2-D wolna. Jej pierwszy miot planujemy na rok 2024. 

BIETKA Jantarowa Wataha

Bietka to pierwsza hodowlana suczka SWH z Jantarowej. Urodzona 22.07.2013.
Wyjątkowa od początku, bez typowej dla wielu Saarloosów nieufności do ludzi, chętnie jeździła ze mną na wystawy psów i zgarniała najwyższe noty.
Bietka jest Championką Polski, Zwycięzcą Polski, Zwycięzcą Klubu i Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu, Championem Polski Weteranów.

Wyniki badań: HD B, ED 0-0, oczy zdrowe, DM nosiciel, DW nosiciel, PCYT2-D nosiciel. 
Chętnie wita gości, chociaż nie na każdej relacji jej zależy. Za to każdą ilość smakołyków zawsze od gości przyjmie 😉
Bietka jest mamą trzech Jantarowych miotów (D, E, F). Jest oddaną przyjaciółką i wierną towarzyszką.

Obecnie Bietka jest już seniorką i babcią. 

BABY SPEEDY Miraja

Saarlooskowa babunia Speedy, to pierwsza w Polsce hodowlana suczka w rasie.
Speedy jest matką pierwszych miotów Saarloosków w Polsce (A, B, C Jantarowa Wataha).
Urodzona 01.11.2008, przyjechała do Polski na początku roku 2009. Swój pierwszy miot (a za razem pierwszy miot Saarloosów w Polsce) miała w roku 2011.
Speedy zdobyła wiele osiągnięć na wystawach psów, jest Championką Polski i Młodzieżową Championką, Zwycięzcą Klubu, Zwycięzcą Polski, Championem Polski Weteranów – mimo że wystaw nigdy specjalnie nie lubiła. 

Wyniki badań: HD A, ED 0-0, oczy zdrowe, DM nosiciel, DW nosiciel, PCYT2-D nosiciel.
Pierwsze trzy lata życia była suczką bardzo nieufną do ludzi i do całego obcego świata, z czasem przyszła akceptacja rzeczywistości, teraz nie schodzi gościom z kolan, szczególnie gdy mają ze sobą coś dobrego.
Mimo zaawansowanego wieku nadal jest w dobrej formie. Doczekała się prawnucząt 🙂

EMIKO Jantarowa Wataha

Urodziła się 17.10.2018. Emiko mieszka z nami od grudnia 2022. Zawsze jednak była mocno związana i zaznajomiona z naszym stadem, wiele razy mieszkała u nas przed dłuższy czas. Jest córką Bietki z jej drugiego miotu. 

Emisia to miła, wierna i w sumie bezproblemowa suczka. Doskonała w relacjach z nowymi psami.  

Jest mamą dwóch Jantarowych miotów Saarloosków (G i H). 

Emiko uzyskała tytuły: Młodzieżowy Champion Polski oraz Zwycięzca Klubu (2022). Jej wyniki badań: HD B, ED 0-0, oczy zdrowe, DM N/dm, DW N/dw, PCYT2-D N/pd.